| Performance |
|---|
| Video input channels | 32 channels |
| Alarm input channels | 8 |
| Alarm output channels | 4 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video formats supported | H.264, H.265 |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP (UDP), RTP (TCP), RTSP, NTP, HTTP, DHCP (Server, Client), SMTP, ICMP, IGMP, ARP, DNS, DDNS, uPnP, HTTPS, SNMP, ONVIF (Profile-S), SUNAPI(Server, Client) |
| Languages support | Traditional Chinese, Czech, Danish, German, Dutch, English, Spanish, Finnish, French, Greek, Hungarian, Italian, Japanese, Korean, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, SER, Thai, Turkish, Vietnamese |
| Backup function | Yes |
| Audio formats supported | AAC, G.711, G.726 |
| Syslog | Yes |
| PTZ control | Yes |
| Playback modes | Backup selection, Fast play, Slow play |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| Supported resolutions | 3840 x 2160, 1920 x 1080 |
| Number of users | 4 user(s) |
| Two-way talk | Yes |
| Multi-screen | Yes |
| Operating system installed | Linux |
| Video recording modes | 720p, 1080p |
| Input bandwidth | 520 Mbit/s |
| Wireless LAN features |
|---|
| Wi-Fi | No |
| Hard drive |
|---|
| Number of HDDs supported | 16 |
| Maximum storage capacity | 160 TB |
| HDD interface | SATA |
| RAID support | Yes |
| RAID levels | 5, 6 |
| Number of HDDs installed | 0 |
| HDD capacity | 0 GB |
| Storage |
|---|
| Number of HDDs supported | 16 |
| Maximum storage capacity | 160 TB |
| HDD interface | SATA |
| RAID support | Yes |
| RAID levels | 5, 6 |
| Number of HDDs installed | 0 |
| HDD capacity | 0 GB |
| Ports & interfaces |
|---|
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 3 |
| RAID levels | 5, 6 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP (UDP), RTP (TCP), RTSP, NTP, HTTP, DHCP (Server, Client), SMTP, ICMP, IGMP, ARP, DNS, DDNS, uPnP, HTTPS, SNMP, ONVIF (Profile-S), SUNAPI(Server, Client) |
| Audio output | 1 |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Ethernet WAN | Yes |
| Features |
|---|
| LED indicators | Alarm, HDD, Network, Power |
| Reset button | Yes |
| Product colour | Black |
| Power |
|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 265 W |
| System requirements |
|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 85% |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 440 mm |
| Depth | 571.1 mm |
| Height | 132 mm |
| Weight | 14 kg |