| Performance |
|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen surface | Matte White |
| Country of origin | China |
| Certification | CE, ROHS |
| Harmonized System (HS) code | 9010600000 |
| Viewable screen height (H) | 114.5 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.04 m |
| Overall screen size (Height x Width) | 159.5 x 223.7 cm |
| Diagonal (metric) | 233.68 cm |
| Diagonal | 2.34 m (92") |
| Viewing angle | 160° |
| Remotely operated | Yes |
| Screen gain | 0.8 |
| Format | HDTV |
| Drive type | Motorized |
| Tensioned screen | Yes |
| Design |
|---|
| Easy to install | Yes |
| Borders | Yes |
| Material | Aluminium |
| Product colour | White |
| Case colour | White |
| Borders | 10 cm |
| Black drop | 40 cm |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Power |
|---|
| Power | 103.5 W |
| Input voltage | 230 V |
| Input current | 0.45 A |
| Technical details |
|---|
| Screen surface | Matte White |
| Easy to install | Yes |
| Country of origin | China |
| Certification | CE, ROHS |
| Borders | Yes |
| Viewable screen height (H) | 114.5 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.04 m |
| Overall screen size (Height x Width) | 159.5 x 223.7 cm |
| Diagonal (metric) | 233.68 cm |
| Material | Aluminium |
| Diagonal | 2.34 m (92") |
| Viewing angle | 160° |
| Remotely operated | Yes |
| Screen gain | 0.8 |
| Format | HDTV |
| Borders | 10 cm |
| Black drop | 40 cm |
| Drive type | Motorized |
| Tensioned screen | Yes |
| Package width | 2928 mm |
| Package height | 197 mm |
| Package depth | 208 mm |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Pallet gross width | 100 cm |
| Pallet gross weight | 720 kg |
| Pallet gross length | 2.93 m |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case width | 208 mm |
| Master (outer) case gross weight | 24 kg |
| Master (outer) case length | 2928 mm |
| Master (outer) case height | 197 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 30 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 720 kg |
| Pallet length (UK) | 2.93 m |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Colour |
|---|
| Product colour | White |
| Case colour | White |
| Weight & dimensions |
|---|
| Depth | 135 mm |
| Height | 143 mm |
| Width | 2523 mm |
| Weight | 19.6 kg |
| Dimensions folded (WxDxH) | 2523 x 135 x 143 mm |
| Projector |
|---|
| Diagonal | 2.34 m (92") |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 2928 mm |
| Package height | 197 mm |
| Package depth | 208 mm |
| Package weight | 24 kg |
| Remote control included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates |
|---|
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| UN number | WW/BA0104WV |
| Packaging content |
|---|
| Remote control included | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Batteries included | Yes |
| Battery |
|---|
| Battery weight | 11.5 g |
| Number of battery cells | 2 |
| Certification |
|---|
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| UN number | WW/BA0104WV |
| Other features |
|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 9010600000 |
| Logistics data |
|---|
| Harmonized System (HS) code | 9010600000 |
| Shipping (inner) case width | 20.8 cm |
| Shipping (inner) case length | 2.93 m |
| Shipping (inner) case height | 19.7 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 24 kg |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Pallet gross width | 100 cm |
| Pallet gross weight | 720 kg |
| Pallet gross length | 2.93 m |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case width | 208 mm |
| Master (outer) case gross weight | 24 kg |
| Master (outer) case length | 2928 mm |
| Master (outer) case height | 197 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer | 5 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 30 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 720 kg |
| Pallet length (UK) | 2.93 m |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Customs product code (TARIC) | 9010600000 |