| Performance |
|---|
| Native aspect ratio | 4:3 |
| Screen surface | Matte White |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 9010600000 |
| Viewable screen height (H) | 152 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.03 m |
| Overall screen size (Height x Width) | 152 x 203 cm |
| Diagonal (metric) | 254 cm |
| Diagonal | 2.54 m (100") |
| Viewing angle | 160° |
| Remotely operated | No |
| Screen gain | 1.1 |
| Format | Video |
| Drive type | Manual |
| Tensioned screen | No |
| Design |
|---|
| Easy to install | Yes |
| Borders | Yes |
| Material | Aluminium |
| Product colour | White |
| Case colour | White |
| Borders | 5 cm |
| Black drop | 8 cm |
| Black backing | Yes |
| Mounting type | Ceiling/wall |
| Technical details |
|---|
| Screen surface | Matte White |
| Easy to install | Yes |
| Country of origin | China |
| Borders | Yes |
| Viewable screen height (H) | 152 cm |
| Viewable screen width (W) | 2.03 m |
| Overall screen size (Height x Width) | 152 x 203 cm |
| Diagonal (metric) | 254 cm |
| Material | Aluminium |
| Diagonal | 2.54 m (100") |
| Viewing angle | 160° |
| Remotely operated | No |
| Screen gain | 1.1 |
| Format | Video |
| Borders | 5 cm |
| Black drop | 8 cm |
| Drive type | Manual |
| Tensioned screen | No |
| Black backing | Yes |
| Package width | 2400 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Products per pallet | 42 pc(s) |
| Pallet gross width | 100 cm |
| Pallet gross weight | 550.2 kg |
| Pallet gross length | 2.4 m |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case width | 150 mm |
| Master (outer) case gross weight | 13.1 kg |
| Master (outer) case length | 2400 mm |
| Master (outer) case height | 140 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 42 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 550.2 kg |
| Pallet length (UK) | 2.4 m |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Colour |
|---|
| Product colour | White |
| Case colour | White |
| Weight & dimensions |
|---|
| Depth | 93 mm |
| Height | 79 mm |
| Width | 2204 mm |
| Weight | 10.3 kg |
| Dimensions folded (WxDxH) | 2204 x 93 x 79 mm |
| Projector |
|---|
| Diagonal | 2.54 m (100") |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 2400 mm |
| Package height | 140 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Manual | Yes |
| Package weight | 13.1 kg |
| Remote control included | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certificates |
|---|
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| Packaging content |
|---|
| Manual | Yes |
| Remote control included | No |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Certification |
|---|
| Waste Electrical and Electronic Equipment (WEEE) compliance | Yes |
| Other features |
|---|
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 9010600000 |
| Logistics data |
|---|
| Harmonized System (HS) code | 9010600000 |
| Shipping (inner) case width | 15 cm |
| Shipping (inner) case length | 2.4 m |
| Shipping (inner) case height | 14 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 13.1 kg |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 42 pc(s) |
| Pallet gross width | 100 cm |
| Pallet gross weight | 550.2 kg |
| Pallet gross length | 2.4 m |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case width | 150 mm |
| Master (outer) case gross weight | 13.1 kg |
| Master (outer) case length | 2400 mm |
| Master (outer) case height | 140 mm |
| Products per pallet layer (UK) | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 42 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 550.2 kg |
| Pallet length (UK) | 2.4 m |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |