| Features |
|---|
| Brand compatibility | Sapphire |
| Built-in display | No |
| Backlight buttons | No |
| Turn angle | 0° |
| Telescopic | No |
| Remotely operated | Yes |
| Demonstration mode | No |
| Product colour | Grey, White |
| Wheels | No |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Ports & interfaces |
|---|
| Connectivity technology | Wireless |
| Interface | HDMI |
| Maximum operating distance | 25 m |
| Serial interface type | RS-232 |
| Power |
|---|
| Rechargeable | No |
| Number of batteries supported | 2 |
| Battery type | AAA |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 630 mm |
| Depth | 630 mm |
| Height | 250 mm |
| Package width | 630 mm |
| Package depth | 630 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package weight | 42 kg |
| Weight | 42 kg |
| Maximum weight capacity | 250 kg |
| Maximum distance to ceiling | 100 cm |
| Distance to the wall (min) | 0 mm |
| Distance to the wall (max) | 0 mm |
| Technical details |
|---|
| Brand compatibility | Sapphire |
| Built-in display | No |
| Backlight buttons | No |
| Turn angle | 0° |
| Telescopic | No |
| Serial interface type | RS-232 |
| Remotely operated | Yes |
| Maximum distance to ceiling | 100 cm |
| Distance to the wall (min) | 0 mm |
| Distance to the wall (max) | 0 mm |
| Demonstration mode | No |
| Product colour | Grey, White |
| Wheels | No |
| Products per pallet | 2 pc(s) |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 630 mm |
| Master (outer) case length | 630 mm |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 100 cm |
| Pallet gross weight | 96 kg |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case gross weight | 42 kg |
| Products per pallet layer (UK) | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 96 kg |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Network |
|---|
| Connectivity technology | Wireless |
| Interface | HDMI |
| Maximum operating distance | 25 m |
| Colour |
|---|
| Product colour | Grey, White |
| Other features |
|---|
| Products per pallet | 2 pc(s) |
| Logistics data |
|---|
| Products per pallet | 2 pc(s) |
| Shipping (inner) case width | 63 cm |
| Shipping (inner) case length | 63 cm |
| Shipping (inner) case height | 25 cm |
| Shipping (inner) case gross weight | 42 kg |
| Products per shipping (inner) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 630 mm |
| Master (outer) case length | 630 mm |
| Master (outer) case height | 250 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Pallet gross width | 100 cm |
| Pallet gross weight | 96 kg |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 120 cm |
| Master (outer) case gross weight | 42 kg |
| Products per pallet layer (UK) | 1 pc(s) |
| Products per pallet layer | 1 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 2 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet weight (UK) | 96 kg |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet height (UK) | 120 cm |
| Minimum order quantity | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |