| Display |
|---|
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of simultaneous touchpoints | 50 |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Touchscreen | Yes |
| Active display area (W x H) | 1895.04 x 1065.96 mm |
| Display technology | LED |
| Display diagonal | 2.18 m (86") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Response time | 5 ms |
| Contrast ratio (typical) | 1200:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 15000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Panel life | 50000 h |
| Transparency | 88% |
| Touchscreen technology | Infrared |
| Touch response time | 5 ms |
| Surface hardness | 9H |
| Haze rate | 25% |
| Multi-touch | Yes |
| Ports & interfaces |
|---|
| USB port | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 3 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Audio (L/R) in | 1 |
| Audio (L/R) out | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| RS-232 interface | No |
| USB 2.0 Type-B ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Audio |
|---|
| Number of built-in speakers | 2 |
| RMS rated power | 40 W |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Design |
|---|
| Product design | Interactive flat panel |
| Placement supported | Indoor |
| Orientation | Horizontal |
| Product colour | Grey |
| Panel mounting interface | 800 x 600 mm |
| VESA mounting | Yes |
| Performance |
|---|
| Purpose | Corporate |
| Operating hours (hours/days) | 16/7 |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.4/2.2/2.3 |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax |
| Wi-Fi | Yes |
| Panel life | 50000 h |
| Power |
|---|
| Power consumption (typical) | 210 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Computer system |
|---|
| Computer system | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Processor frequency | 2.2 GHz |
| Operating system installed | Android 14 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Processor manufacturer | ARM |
| Built-in processor | Yes |
| Processor architecture | ARM Cortex-A53+Cortex-A72 |
| Weight & dimensions |
|---|
| Display width | 1957 mm |
| Display depth | 95.8 mm |
| Display height | 1156.5 mm |
| Display weight | 52.4 kg |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 2157 mm |
| Package depth | 223 mm |
| Package height | 1345 mm |
| Package weight | 69.9 kg |
| Operational conditions |
|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Technical details |
|---|
| VESA mounting | Yes |
| Panel type | IPS |
| Number of simultaneous touchpoints | 50 |
| LED backlighting type | Direct-LED |
| Network |
|---|
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax |
| Thin Client |
|---|
| Processor frequency | 2.2 GHz |
| Operating system installed | Android 14 |
| Internal memory | 8 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Other features |
|---|
| Panel type | IPS |
| Number of simultaneous touchpoints | 50 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Display technology | LED |