| Mouse |
|---|
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of programmable buttons | 7 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Button functions | Forward |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 7 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device |
|---|
| Customizable movement resolution | Yes |
| Number of programmable buttons | 7 |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Purpose | Office |
| Button functions | Forward |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Scrolling directions | Vertical |
| Scroll type | Wheel |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 7 |
| Device interface | USB Type-A |
| Ports & interfaces |
|---|
| Cable length | 1.8 m |
| Design |
|---|
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Rubber grips | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Technical details |
|---|
| Weight | 144 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Right-hand |
| Plug and Play | Yes |
| Button functions | Forward |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Scrolling directions | Vertical |
| Rubber grips | Yes |
| Programmable mouse buttons | Yes |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Ergonomic design | Yes |
| Packaging content | Corded Mouse What’s in the box User documentation |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Ergonomics |
|---|
| Plug and Play | Yes |
| Cable length | 1.8 m |
| Rubber grips | Yes |
| Ergonomic design | Yes |
| Power |
|---|
| Power source | Cable |
| USB Type-C charging port | No |
| USB Power Delivery (USB PD) | No |
| Software |
|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| System requirements |
|---|
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Weight & dimensions |
|---|
| Weight | 144 g |
| Width | 69 mm |
| Depth | 126 mm |
| Height | 42 mm |
| Packaging data |
|---|
| Package weight | 200 g |
| AC adapter included | No |
| Package type | Blister |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 91 mm |
| Package height | 139 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Batteries included | No |
| Packaging content |
|---|
| Batteries included | No |
| AC adapter included | No |
| Logistics data |
|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 105 mm |
| Master (outer) case length | 442 mm |
| Master (outer) case height | 258 mm |
| Master (outer) case gross weight | 2.08 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features |
|---|
| Packaging content | Corded Mouse What’s in the box User documentation |
| Weight | 144 g |
| Minimum system requirements | – Windows 10 or later, Windows 8, Windows 7 – Mac OS X 10.5 or later – Chrome OS – Linux Kernel 2.6+ |