| Performance |
|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | USB |
| Compatibility | iPad Air 5, iPad mini 6th Gen, iPad (10.9") 10th Gen, iPad Pro (11") 3rd Gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, Google Pixel 8, Google Pixel 7, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Nintendo Switch, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Wireless charging | No |
| USB Power Delivery revision | 3.1 |
| USB Power Delivery up to | 25 W |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Design |
|---|
| Product colour | White |
| Cable length | 1 m |
| Housing material | Plastic |
| Technical details |
|---|
| Cables included | USB Type-C |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | USB |
| Compatibility | iPad Air 5, iPad mini 6th Gen, iPad (10.9") 10th Gen, iPad Pro (11") 3rd Gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, Google Pixel 8, Google Pixel 7, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Nintendo Switch, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra |
| Ports & interfaces |
|---|
| Cable length | 1 m |
| Packaging data |
|---|
| Cables included | USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content |
|---|
| Cables included | USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour |
|---|
| Product colour | White |
| Other features |
|---|
| Compatibility | iPad Air 5, iPad mini 6th Gen, iPad (10.9") 10th Gen, iPad Pro (11") 3rd Gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, Google Pixel 8, Google Pixel 7, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Nintendo Switch, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra |