| Performance |
|---|
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Power protection features | Overheating, Over voltage, Short circuit, Surge protection, Over current |
| Compatibility | iPad Air 11" M4, iPad Air 13" M4, iPad mini 6th Gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, MacBook Air M2 (2022), Macbook Pro M3 14", MacBook Air 13" M5 (2026), MacBook Air 15" M5 (2026), MacBook Pro 14" M5 Pro/M5 Max (2026), MacBook Pro 16" M5 Pro/M5 Max (2026), MacBook Neo 13" (2026), Chromebook, Dell XPS 13", Google Pixel 10, Google Pixel 10 Pro, Google Pixel 10 Pro XL, Google Pixelbook, iPhone 17e, iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone 17 Pro Max, iPhone Air, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, iPhone 16e, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Nintendo Switch 2, Nintendo Switch, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S22 5G, Galaxy S22+ 5G, Galaxy S22 Ultra 5G, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra |
| Fast charging | Yes |
| USB Type-C ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Power Delivery up to | 67 W |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 2 |
| Design |
|---|
| Product colour | White |
| Cable length | 1 m |
| Gallium nitride (GaN) transistors | Yes |
| Power |
|---|
| Maximum power | 67 W |
| Technical details |
|---|
| Cables included | USB Type-C |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Universal |
| Power source type | AC |
| Power protection features | Overheating, Over voltage, Short circuit, Surge protection, Over current |
| Compatibility | iPad Air 11" M4, iPad Air 13" M4, iPad mini 6th Gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, MacBook Air M2 (2022), Macbook Pro M3 14", MacBook Air 13" M5 (2026), MacBook Air 15" M5 (2026), MacBook Pro 14" M5 Pro/M5 Max (2026), MacBook Pro 16" M5 Pro/M5 Max (2026), MacBook Neo 13" (2026), Chromebook, Dell XPS 13", Google Pixel 10, Google Pixel 10 Pro, Google Pixel 10 Pro XL, Google Pixelbook, iPhone 17e, iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone 17 Pro Max, iPhone Air, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, iPhone 16e, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Nintendo Switch 2, Nintendo Switch, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S22 5G, Galaxy S22+ 5G, Galaxy S22 Ultra 5G, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra |
| Ports & interfaces |
|---|
| Cable length | 1 m |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 35 mm |
| Depth | 58 mm |
| Height | 86 mm |
| Weight | 210 g |
| Packaging data |
|---|
| Cables included | USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Packaging content |
|---|
| Cables included | USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour |
|---|
| Product colour | White |
| Other features |
|---|
| Compatibility | iPad Air 11" M4, iPad Air 13" M4, iPad mini 6th Gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, MacBook Air M2 (2022), Macbook Pro M3 14", MacBook Air 13" M5 (2026), MacBook Air 15" M5 (2026), MacBook Pro 14" M5 Pro/M5 Max (2026), MacBook Pro 16" M5 Pro/M5 Max (2026), MacBook Neo 13" (2026), Chromebook, Dell XPS 13", Google Pixel 10, Google Pixel 10 Pro, Google Pixel 10 Pro XL, Google Pixelbook, iPhone 17e, iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone 17 Pro Max, iPhone Air, iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro, iPhone 16 Pro Max, iPhone 16e, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, Nintendo Switch 2, Nintendo Switch, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S22 5G, Galaxy S22+ 5G, Galaxy S22 Ultra 5G, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra, Galaxy S24, Galaxy S24+, Galaxy S24 Ultra, Galaxy S25, Galaxy S25+, Galaxy S25 Ultra |