| Features |
|---|
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| HP segment | Business |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Sustainability |
|---|
| Sustainable technologies and materials | Packaging is recyclable |
| Sustainability compliance | Yes |
| Technical details |
|---|
| Country of origin | China |
| Compatible products | HP ProBook 640/645/650/655 G1, HP ProBook 6470b/6475b/6570b, HP ProBook x2 620 G1, HP Elitebook 825/845/850 G2, HP Elitebook, HP Elitebook 820/840/850 G1, HP ZBook 14/15/17, HP Elitebook 2170p/2570p, HP Elitebook 8570w/8570p, HP Elitebook 8470p/8470w, HP Elitebook 8770w, EliteBook Folio 9480m, HP EliteBook Folio 9470m, HP EliteBook 1040, HP EliteBook Revolve 810 G1/810 G2, HP mt40/mt41 |
| Sustainable technologies and materials | Packaging is recyclable |
| Sustainability compliance | Yes |
| Box contents | HP DisplayPort to VGA Adapter; documentation |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182296707 |
| Other features |
|---|
| Height | 200 mm |
| Compatible products | HP ProBook 640/645/650/655 G1, HP ProBook 6470b/6475b/6570b, HP ProBook x2 620 G1, HP Elitebook 825/845/850 G2, HP Elitebook, HP Elitebook 820/840/850 G1, HP ZBook 14/15/17, HP Elitebook 2170p/2570p, HP Elitebook 8570w/8570p, HP Elitebook 8470p/8470w, HP Elitebook 8770w, EliteBook Folio 9480m, HP EliteBook Folio 9470m, HP EliteBook 1040, HP EliteBook Revolve 810 G1/810 G2, HP mt40/mt41 |
| Brand-specific features |
|---|
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888182296707 |
| Safety regulation & standards |
|---|
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Weight & dimensions |
|---|
| Height | 200 mm |
| Weight | 60 g |
| Logistics data |
|---|
| UNSPSC-code | 26121630 |